Volba správné krytiny je klíčová, protože ta chrání stavbu před různými přírodními vlivy. Trapézový polykarbonát může být ideální třeba na pergolu.
Střešní krytina
Výběr z několika možností
Střecha je velmi důležitá u většiny staveb, protože jistě nechcete, aby Vám třeba dovnitř domu pršelo a svítilo slunce, protože tím by životnost nemovitosti výrazně klesla. Ovšem to platí i u pergol a podobných staveb, protože dřevo je dobré držet mimo déšť a vlhkost. Investice do krytiny bývá většinou větší částky, a proto stojí za to si ji promyslet. Pro bezpečné upevnění krytiny potřebujeme mít hotovou bytelnou konstrukci, která ustojí třeba velkou sněhovou pokrývku.
Oblíbené krytiny jsou plechové, které se hezky překládají přes sebe, abychom docílili hezkého celku, po kterém hezky poteče voda. Hliník je odolný a nepotřebuje žádnou významnou údržbu. Dále se můžeme zaměřit na asfaltový šindel, protože ten se díky struktuře hodí i na zahrádku. Asfaltový základ a kamenný posyp zajistí skutečně dobrou odolnost. Váhově se řadí mezi lehkém, takže není potřeba obrovská konstrukce. Postačuje sklon již od 10 stupňů.
Tvarovaný polykarbonát
Tento materiál je skutečně v dnešní době velmi známý, protože se používá jako krytina na pergole, skleníku a dalších stavbách. Většinou ji známe jako klasické desky, které se právě třeba zasouvají do konstrukce. Ovšem to rozhodně není jediný typ, protože potom tu máme třeba například trapézový polykarbonát, který má hezký profil jako třeba kovová krytina. Právě tyto drážky umožňují vždy přeložení posledního výstupku další částí až budeme mít kompletně hotovou celou střechu.
Výhodou je dostupná cena a také nízká váha, kdy se nemusíme tahat s ničím těžkým a pro konstrukci to rozhodně není velká zátěž. Kromě krytiny můžete také nakoupit silikonový tmel, kdybychom potřebovali třeba utěsnit nějakou spáru. Tmel skutečně zajistí, aby nám dovnitř nezatékalo. Rovnou můžeme zakoupit upevňovací sadu, protože ta nám při montáži zajistí pevné uchycení a hlavně těsné, protože jinak by hrozilo zatékání.